CS:GO, Dust 2'yi Harita Havuzundan Kaldırdı!

CS:GO, Dust 2'yi Harita Havuzundan Kaldırdı!

Dust 2 haritası, Counter Strike FPS oyunları veya video Yakın zamanda Valve, ve Dust 2 haritasını harita yerine Anubis haritasını getirdi.

CS:GO, Dust 2'yi Harita Havuzundan Kaldırdı!

Oyuncular iyi bilir ki Dust 2 haritası, Counter Strike oyunlarının en popüler haritasıdır. Hatta iddiayı kızıştıracak olursak, FPS oyunları veya video oyunlarındaki en popüler harita sayılabilir. Yakın zamanda Valve, oyun tarihine geçecek bir karar aldı ve Dust 2 haritasını harita havuzundan kaldırarak yerine Anubis haritasını getirdi. 

 

Dust 2 Kaldırıldı mı?

Dust 2 haritasının tam olarak oyundan kaldırıldığını söyleyemeyiz. Bu haritayı hala Deathmatch’lerde veya özel modda oynayabilirsiniz fakat bu demek oluyor ki Dust 2 haritasını artık profesyönel veya dereceli arenada göremeyeceğiz. 

 

Oyuna Source 2 motoru eklenmesi ile birlikte Dust 2 ve Mirage haritasının rework işleminden geçirileceği ve yeniden profesyönel arenaya ekleneceği dedikoduları söz konusu olsa da, şu an bununla ilgili elimizde pek bir bilgi yok. Bakalım ilerleyen zamanlarda Dust 2 haritası ne olacak…

LoL ARENA Modu Geri Dönüyor
LoL ARENA Modu Geri Dönüyor

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve oyuncular tarafından büyük ilgi gören Arena modu, bugünkü yamayla beraber geri dönüyor! Yenilikler nelermiş, gelin birlikte bakalım: