90.000 Oyuncu Call of Duty'den Banlandı

90.000 Oyuncu Call of Duty'den Banlandı

Activision 90.000 Call of Duty oyuncusunu geçtiğimiz hafta banladığını duyurdu.

Activision 90.000 Call of Duty oyuncusunu geçtiğimiz hafta banladığını duyurdu. Dünyanın sevilen savaş oyunları içinde yer alan Call of Duty'de Activision sıkı önlemler almaya başladı. Call of Duty Warzone ve Vanguard'da 90.000 oyuncunun bir anda banlanması büyük yankı uyandırdı.

Activision'ın 90.000 oyuncuyu neden banladığı konusunda da bir açıklama yapmaması gerçekten kafaları karıştırır cinsten. Activision'ın 2021 yılında Call of Duty: Vanguard için yayınladığı Ricochet Anti-Cheat isimli gelişmiş hile yazılımını devreye sokması muhtemelen hilecilerin banlandığını düşündürüyor.

Reddit'te birkaç komplo teorisyeni konu hakkında "Rus oyuncuların" banlandığı gibi bir haber yayıyorlar. Ukrayna-Rusya savaşından kaynaklı olarak Activision'ın oyuncuları yasakladığını iddia edenler var. 

Bu ölçekte büyük bir firma savaş nedeniyle oyuncuları yasaklar mı bilmiyoruz ancak Activision Blizzard'ı satın aldıktan sonra hilecilere bir darbe de World of Warcraft'ta gelirse şaşırmak gerekli.

Ruh Dövüşçüsü Samira İndirimde!
Ruh Dövüşçüsü Samira İndirimde!

LoL'ün haftalık indirimleri başladı ve sürpriz bir kostüm ile karşı karşıyayız. Geçen haziranda çıkış yapan Destansı kostüm Ruh Dövüşçüsü Samira indirimde!