Activision İşyeri Sorumluluk Komitesi Oluşturdu, Bobby Kotick Görevden Alınmayacak

Activision İşyeri Sorumluluk Komitesi Oluşturdu, Bobby Kotick Görevden Alınmayacak

Activision Blizzard , şirketin taciz, ayrımcılık ve diğer suistimalleri ortadan kaldırmayı amaçlayan "yeni politikalar, prosedürler ve taahhütler" uygulamasını denetleyecek iki yönetim kurulu üyesinden oluşan bir İşyeri Sorumluluğu Komitesi'nin kurulduğunu duyurdu.

Activision Blizzard , şirketin taciz, ayrımcılık ve diğer suistimalleri ortadan kaldırmayı amaçlayan "yeni politikalar, prosedürler ve taahhütler" uygulamasını denetleyecek iki yönetim kurulu üyesinden oluşan bir İşyeri Sorumluluğu Komitesi'nin kurulduğunu duyurdu.

3 (11) Activision Blizzard, CEO Bobby Kotick, CPO Julie Hodges ve COO Frances Townsend tarafından sağlanacak kilit performans göstergeleri ve "sık ilerleme raporları" aracılığıyla işyeri kültürünü iyileştirmeye çalışırken komite "ilerlemeyi ölçecek ve hesap verebilirliği sağlayacak". Aynı zamanda "Kurul'a yeni, çeşitli bir yönetici eklemek için çalışıyor."

Yeni komitenin oluşumu olumlu bir gelişme gibi görünse de, geçen hafta Kotick'in görevden alınmasını ya da görevden alınmasını isteyen ABK Workers Alliance çalışan örgütünün dile getirdiği taleplerin çok gerisinde kalıyor. Bu çağrı , Kotick'in kendisine karşı bir asistanı öldürmekle tehdit etmek de dahil olmak üzere işyerinde görevi kötüye kullanma iddialarının ardından gelmişti.

33 (9)

Bundan kısa bir süre sonra , bir Activision Blizzard hissedarı olan SOC Investment Group , yönetim kurulu başkanı Brian Kelly ve baş bağımsız direktör Robert J. Morgado ile birlikte Kotick'in görevden alınması çağrısında bulundu.

Activision Blizzard yönetim kurulu daha önce Kotick'i desteklediğini, şirketin "Bobby Kotick'in liderliği altında" kaydettiği ilerlemeye atıfta bulunarak ve "liderliği, bağlılığı ve değişimi getirme yeteneğinden" emin olduğunu söylemişti. Komiteye, ilerleme raporları sağlaması şartının ötesinde; Kotick'ten bahsetmiyor ve bunun yerine yönetim kurulu liderliğine öncelik veriyor.

Açıklamada, "Şirket, Yönetim Kurulu'nun desteğiyle işyeri kültürünü geliştirmek için önemli ilerlemeler kaydederken, mevcut koşulların Yönetim Kurulu katılımının artmasını gerektirdiği açıktır" denildi. "Komite'nin oluşturulması ve gelecekte yapılacak ek değişiklikler, ek doğrudan gözetim ve şeffaflığı kolaylaştırmaya yardımcı olacak ve Şirketin Activision Blizzard'ın iş gücüne olan taahhütlerinin acil ve etkili bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacaktır. Bu, Şirket genelinde zorlu bir dönem oldu, ancak Yönetim Kurulu kendinden emin Şirketi gelecekteki başarıya hazırlamak için yürütülen faaliyetlerde."

Kotick kısa süre önce Activision Blizzard'daki birçok sorunu "hızla" çözemezse CEO pozisyonundan istifa etmeyi düşünmüş ve bunu açıklamıştı. Ceo’nun pozisyonu giderek daha sallantılı bir hal alıyor. Çalışanlardan ve hissedarlardan gelen ayrılma çağrılarının yanı sıra şirket - ve Ek olarak, Kotick'in kendisi - Sony Interactive başkanı ve CEO'su Jim Ryan , Xbox şefi Phil Spencer ve en son Nintendo of America başkanı Doug Bowser dahil olmak üzere endüstri ağır topları tarafından sert bir şekilde eleştirildi . Bilgisayar bilimi alanlarında çalışan kadınların sayısını artırmak için çalışan bir kuruluş olan kar amacı gütmeyen grup Girls Who Code da geçtiğimiz günlerde Activision Blizzard ortaklığını sonlandırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2003’te İptal Edilen Fallout RPG’si Geri Dönüyor

UYGUN FİYATLI KODLAR ve DAHA FAZLASI İÇİN BURADAN SİTEMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Pasha Fencer Oyun Modları ve Etkinlikler Rehberi
Pasha Fencer Oyun Modları ve Etkinlikler Rehberi

Pasha Fencer oyununda nasıl etkinlikler var? Pasha Fencer Mod ve Etkinlikler nasıl olur?