Lost Ark Geliştiricisi, Tepki Alan Ban Dalgası ile İlgili Açıklama Yaptı!

Lost Ark Geliştiricisi, Tepki Alan Ban Dalgası ile İlgili Açıklama Yaptı!

Lost Ark geliştiricisi Smilegate, bot yasağı dalgasının ardından zorlu birkaç gün geçirdi ve stüdyo, topluluğun büyük öfkesinin ardından resmi bir açıklama

Lost Ark geliştiricisi Smilegate, bot yasağı dalgasının ardından zorlu birkaç gün geçirdi ve stüdyo, topluluğun büyük öfkesinin ardından resmi bir açıklama yaptı. Amazon'un şemsiyesi altında Batı bölgelerinde piyasaya sürülen bu MMORPG, oldukça güçlü bir çıkış yaptı ve ardından oyuncu tabanı içeriğini şimdiye kadar koruyan bir dizi güncelleme izledi.

Sadece birkaç gün önce Smilegate, Lost Ark'ta sözde bot kullanan oyuncuları yasaklamaya başladı ve bu durum, uzun süre oyuna giriş yapmadıkları için kendilerini yasaklanmış bulan oyunculardan neredeyse anında büyük bir tepkiyle sonuçlandı. Daha da kötüsü, yasak, etkilenen oyuncuların Steam profillerini işaretleyerek, bazıları için potansiyel bir güvenilirlik kaybına ve aslında kötü niyetli faaliyetlere fiilen katılmamış hesapların kalıcı olarak işaretlenmesine yol açtı.

Neyse ki, Lost Ark geliştiricilerinin rotayı tersine çevirmesi ve konu hakkında yorum yapması uzun sürmedi. Spesifik olarak, bu son bot yasağı dalgasının bir parçası olarak verilen tüm yanlış yasaklamaların halihazırda geri alındığı ve etkilenen tüm oyuncuların Steam hesaplarından hile işaretinin kaldırılması gerektiği belirtiliyor. Bazı durumlarda bu sorunlar devam ederse, Smilegate oyunculardan müşteri desteğine ulaşmalarını istedi, böylece daha kapsamlı bir temizlik yapılabilir.

 
 
Ne olursa olsun, Lost Ark 2022'nin en iyi RPG'lerinden biriydi ve MMORPG türüne çok ihtiyaç duyulan bazı çeşitliliği getirdi. Smilegate durumu dikkatle ve gerekli özenle ele almaya devam ederse, özellikle klasik MMO'lar söz konusu olduğunda seçimlerin ne kadar zayıf olduğu düşünüldüğünde, stüdyonun eninde sonunda topluluğun güvenini yeniden kazanacağı neredeyse kesin. Lost Ark şu anda PC'de mevcut, Steam üzerinden oyunu oynayabilirsiniz.
SKT T1, Worlds 2023 Kostümleri İçin Şampiyonlarını Seçti!
SKT T1, Worlds 2023 Kostümleri İçin Şampiyonlarını Seçti!

SKT T1'nın Weibo Gaming’i 3–0 yenerek kupayı kaldırmasının üzerinden bir ay geçmeden, takım üyeleri onlara yapılacak özel kostümler için şampiyonlarını seçti. Hadi gelin seçilen şampiyonlara bir göz atalım!