Microsoft 2023'te Birinci Parti Oyunlarına Zam Yapacak!

Microsoft 2023'te Birinci Parti Oyunlarına Zam Yapacak!

Microsoft Xbox, oyunlarının fiyatını gelecek yıl yürürlüğe girecek bir değişiklikle 60 dolardan 70 dolara çıkarma kararı aldı. Grand Theft Auto yayıncısı

Xbox, oyunlarının fiyatını gelecek yıl yürürlüğe girecek bir değişiklikle 60 dolardan 70 dolara çıkarma kararı aldı.

Grand Theft Auto yayıncısı Take-Two Interactive, yeni nesil konsollar gelmeden aylar önce, Temmuz 2020'de 10 dolarlık bir fiyat artışı uygulayacağını açıkladı.

Sony, Eylül 2020'de birinci taraf oyunlarında benzer bir fiyatlandırma modelini onayladı, bu da gelecekte olacaklara zemin hazırlamaya yardımcı olan başka bir hareketti. O zamandan beri, Gotham Knights'lı WB Games'in beğenileri de dahil olmak üzere birkaç başka yayıncı da katıldı.

 

Xbox, 2023'te birinci taraf oyunların fiyatını artıracak


IGN'ye konuşan bir Microsoft sözcüsü, Xbox Game Studios'un birinci parti projelerinin 2023'ten itibaren 70 ABD doları fiyat etiketine sahip olacağını açıkladı.

 

Forza Motorsport, Redfall ve Starfield gibi oyunlar, Xbox'ın yeni fiyatlandırma modelini ilk yansıtan oyunlar olacak. Böyle bir değişikliğin diğer bölgelerdeki Xbox oyunlarının maliyetini nasıl etkileyeceği şu anda bilinmiyor.

Temsilci, "bu fiyat, bu oyunların içeriğini, ölçeğini ve teknik karmaşıklığını yansıtıyor" diye açıkladı. Bununla birlikte, Xbox'a ait ekipler tarafından geliştirilen oyunların Xbox Game Pass'te aynı gün ve tarihte piyasaya sürülmeye devam edeceğini belirtmekte fayda var.

Bu konu aynı zamanda uzun süredir zam gelmeyen Game Pass fiyatlarına zam gelecek mi? sorusunu da önümüze çıkarıyor. Bakalım Xbox game pass türkiye fiyatlarına da zam gelecek mi?

LoL'ün Sıradaki Efsanevi Kostümünün Kime Geleceği Belli Oldu!
LoL'ün Sıradaki Efsanevi Kostümünün Kime Geleceği Belli Oldu!

LoL 14.3 yamasının yayınlanmasına günler kala, bir sonraki yama olan 14.3'ten yeni bilgiler edinmeye başladık.