Resident Evil'ın Fikir Babası Shinji Mikami, Kurduğu Stüdyodan Ayrılıyor

Resident Evil'ın Fikir Babası Shinji Mikami, Kurduğu Stüdyodan Ayrılıyor

Twitter'da Bethesda tarafından desteklenen bir TrueAchievements raporuna göre, en çok Resident Evil serisindeki çalışmalarıyla tanınan

Twitter'da Bethesda tarafından desteklenen bir TrueAchievements raporuna göre, en çok Resident Evil serisindeki çalışmalarıyla tanınan ünlü Japon oyun tasarımcısı Shinji Mikami, Tango Gameworks'ü 10 yılı aşkın bir süre önce kurduktan sonra ayrılmaya karar verdi.

Mikami'nin kariyeri çeşitli oyunlara ve türlere yayılmıştı.
Mikami bu noktada efsanevi bir oyun tasarımcısı. Capcom'da başladığı 90'lardan beri sektörde olan eski bir kafa. Japon stüdyosunda tasarımcı olarak ilk büyük oyunu SNES için 1993 aksiyon-macera oyunu Goof Troop iken, 1996'da macera korku klasiği Resident Evil'in seviyesini yükseltti ve yönetti. Mikami'yi şöhrete taşıyacak ve Resident Evil'i bugün bildiğimiz destek amaçlı korku serisi olarak sağlamlaştıracak. O zamandan beri, Capcom'daki görev süresi boyunca bir danışman, yönetmen, yapımcı veya yazar olarak bir dizi Resident Evil oyunu üzerinde çalıştı ve diğer hikayeli projelerde dişlerini çıkardı. Buna hayatta kalma korku serisi Dino Crisis, 2000 hack-and-slash aksiyon-macera oyunu Onimusha: Warlords, 2001 aksiyon-macera oyunu Devil May Cry (başka bir favorim), 2003 yan- kaydırmalı beat-'em-up Viewtiful Joe (benim bir favorim daha) ve çok daha fazlası. Ayrıca bir avuç Phoenix Wright oyununda sorumlu yapımcı olarak görev yaptı.

TFT'ye Oynanabilir Alune Geliyor!
TFT'ye Oynanabilir Alune Geliyor!

Riot Games yavaş yavaş Sett 11'deki yeni üniteleri tanıtmaya başladı. Bunlardan biri ise tek başına bir ünite olan Alune oldu.Seviyesini henüz paylaşılmadı fakat görsel tasarımını çok güzel görünüyor. Portallar açıp düşmanlarının arka saflarına vurabilecekmiş gibi görünüyor.