Riot Games’in Yeni Çıkacak Olan MMO’su Hakkında Yeni Detaylar!

Riot Games’in Yeni Çıkacak Olan MMO’su Hakkında Yeni Detaylar!

Uzun zamandır neredeyse yarattığı tüm oyunlarla ve türlerle isminde oldukça sektörde söz ettiren Riot Games’i, en son VALORANT ile duymuştuk. Riot

Uzun zamandır neredeyse yarattığı tüm oyunlarla ve türlerle isminde oldukça sektörde söz ettiren Riot Games’i, en son VALORANT ile duymuştuk. MOBA türünden sonra FPS ile ne kadar iyi bir iş çıkarabileceği gördük. Peki sırada ne var? Riot, şimdi ise daha çığır açabilecek bir oyun türünde çalışmalarını devam ettiriyor. Riot Games’in yeni gizemli MMORPG oyunu yolda. Peki yeni detaylar geliyor var mı? Evet! Yakın zamanda Lost Ark içerik yaratıcısı ve Twitch yayıncısı Kanonxo 'Kanon' , Riot Games MMORPG oyunlarını baş yapımcısı Greg Street ile yapılan bir röportajda, oyun hakkında çok fazla bilgi öğrenemesekte genel olarak oyuncuları sevindirecek birçok şey öğrendik. Heyecan verici duyuruyu beraber okuyalım! 

League of Legends Evrenine Sadık Kalacak

Riot’un, League of Legends evreninden sapmaya niyeti pek yok gibi! Çıkacak yeni oyunlarının da LoL evreninden bir parça olacağını daha öncesinde bizlerle paylaşmışlardı. Kısacası, Runeterra’da geçirecek çok zamanımız olacak. 

Ödeme Yaparak Güçlenme Olmayacak - Pay to Win 

Riot Games baş yapımcısı Greg, oyunun diğer Riot Games oyunlarında olduğu gibi pay to win yani para ödedikçe oyunda güçlenebileceğin bir yapıyı desteklemeyeceğini açıkladı. Genel anlamda oyuncuların en çok şikayet ettiği ve en son Diablo Immortal’da çok fazla draması dönen olaylardan sonra bunu duymak bizi çok sevindirdi. Oyunun, kostümler ve kaplamalar üzerinden bir ticaret sisteminin olmasından bahsedildiğinde henüz bir ticari sistem belirlenmediğini, ancak pay-to-win asla olmayacağını kesin bir dille bizlere aktardı. 

Ne Zaman Çıkacak?

Ünlü oyun yapımcısı Riot’un yeni MMORPG’sinin ne zaman çıkacağı merak konusu, ancak bizim anladığımıza göre oyun çok erken safhalarda olduğundan yapımcısı da çıkışı için bir tarih veremedi. Detaylı bir bilgi geldiğinde bunu duyuracaklarını söylediler. Tek yapmamız gereken beklemek ve Riot’un bizi büyülemesini izlemek olacak gibi. Aynı zamanda hatırlatmak gerekir ki, Riot Games yakın zamanda bizlere de gösterdiği bir dövüş oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Project L, Mortal Kombat, Street Fighter tarzında co-op oynanabilen bir dövüş oyunu olacak. Yapım aşamasının oldukça ilerisinde olduğu bilinen bu oyun, yakın zamanda betaya çıkabilir. 

Uzun zamandır MMORPG açlığı yaşanılan sektöre Riot Games su serpmeye geliyor olabilir mi?

Portal’ın Tasarımcısı Xbox Game Studios’a Geçti
Portal’ın Tasarımcısı Xbox Game Studios’a Geçti

Eski Valve ve EA tasarımcısı, şu anda kapalı olan Stadia birinci taraf stüdyosundan Xbox'a katılıyor.