Twitch'te Abonelikler Artık Sadece 10₺ Oluyor!

Twitch'te Abonelikler Artık Sadece 10₺ Oluyor!

Twitch, yeni duyurduğu haber ile Türkiye'deki abonelik fiyatlarını düşürme yönünde bir karara vardı. Yeni rakamlar ise izleyenleri çok mutlu etti.

Abonelik Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Prime Fiyatları

Twitch Gündemdeydi

Twitch, yeni duyurduğu haber ile Türkiye'deki abonelik fiyatlarını düşürme yönünde bir karara vardı. Yeni rakamlar ise izleyenleri çok mutlu etti.

Dünya'nın en popüler canlı yayın platformu haline gelen Twitch, Türkiye'yi sevindiren bir haberle geldi. Özellikle pandemi dönemi boyunca patlama yaşayan platform, birçok yeni kullanıcının yani sıra; yayıncı da elde etti.

Verdiği bir duyuru ile izleyenlere ve yayıncılara seslenen Twitch, Meksika ve Türkiye için gelecek olan ÖZEL abonelik fiyatlarını açıkladı. Her ne kadar bu kararla yayıncılar daha az kazanacak olsa da izleyiciler için çok büyük bir duyuru oldu. Böylece neredeyse isteyen herkes TL fiyatı üzerinden çok cüzzi bir miktarda sevdiği ve sürekli yayınında bulunduğu yayıncısına abone olabilecek.

Abonelik Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Peki Türkiye için kesin olarak abonelik için ödenecek miktar ne olacak? Açıklamalara göre, Türkiye'de abonelikler 20 MAYIS tarihinden sonra 9.90₺ olacak! Bu ise tam olarak 1.20 USD'ye denk gelmekte.

Prime Fiyatları

Türkiye'de yaşayanlar için en çok kullanılan abonelik yöntemi ise prime aboneliğiydi. Prime ile yayıncıya sadece 7.90₺'ye abone olup ayriyeten Amazon sitelerinde ve bazı oyunlarda indirim kazanabiliyordunuz. Ancak kötü yanı ise ayda sadece 1 yayıncıya abone olabiliyordunuz.

Twitch tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Bir izleyicinin abonelik fiyatı, yaşadıkları yere ve Twitch ödeme yöntemini belirledikleri yere bağlı olacak. Bu fiyatlandırma modelini, nerede yaşıyorlarsa yaşasın izleyiciler için fiyatların uygun şekilde ayarlanmasını sağlamak için tasarladık. İçerik oluşturucular için bu, kanallarındaki bazı izleyicilerin farklı fiyatlar görebileceği anlamına gelir.

Bu değişiklik, her yerdeki içerik oluşturucuların topluluklarını büyütmelerini kolaylaştırırken, izleyicilerin desteklerini göstermelerini ve reklamsız görüntüleme (içerik oluşturucu tarafından etkinleştirildiğinde), özel kanal ifadeleri, alt görev rozetleri gibi abone avantajlarına erişmelerini daha uygun hale getirecek. Türkiye (9,90 TL) ve Meksika’daki (48 Peso) yeni fiyatlar önemli fiyat düşüşlerini yansıtıyor.”

Twitch Gündemdeydi

Twitch, uzun süredir de BOT hesaplar ile mücadele ettiğini dile getirmişti. Amazon'un sahip olduğu firma bu konuda da büyük adımlar attı. Geçtiğimiz haftalardan itibaren tam tamına 7.5 MİLYON bot hesap kapatıldı. Hatta bu yüzden de birçok üreticinin takipçi sayısında düşme oldu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Valorant 2.10 Yaması İptal Edildi!

UYGUN FİYATLI KODLAR ve DAHA FAZLASI İÇİN BURADAN SİTEMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Portal RTX Çıkış Tarihi Açıklandı!
Portal RTX Çıkış Tarihi Açıklandı!

Tanıtıldıktan aylar sonra, Portal RTX'in piyasaya sürülmesi artık çok yakın. Nvidia, çıkış için bir çıkış tarihi verdi ve hepsinden iyisi, zaten orijinal