Apex Legends Mobile, 1 Mayıs'ta Kapanıyor.

Apex Legends Mobile, 1 Mayıs'ta Kapanıyor.

Yayıncı Electronic Arts, Titanfall evreninde geçen popüler battle royale oyununun mobil yan ürünü olan Apex Legends Mobile'da ve geliştirme aşamasında olan

Yayıncı Electronic Arts, Titanfall evreninde geçen popüler battle royale oyununun mobil yan ürünü olan Apex Legends Mobile'da ve geliştirme aşamasında olan Battlefield Mobile'ı kapatıyor. Apex Legends Mobile, 1 Mayıs'ta kapanacak ve oynanamaz hale gelecek ve geliştirici Respawn Entertainment, bugün oyun içi satın alımları kaldıracağını ve oyunu dijital mağazalardan çekeceğini söylüyor.

Respawn, Twitter hesabında “Apex Legends Mobile'ı kullanımdan kaldırmak için üzücü bir karar verdik” dedi. "Bu karar kolay alınmıyor. Kontrolümüz dışındaki faktörler, oyuncularımızın hak ettiği yüksek kaliteli deneyimi ve içeriği korumamızı engelledi.”

Electronic Arts'tan yapılan bir güncellemede, geliştiriciler kararı daha ayrıntılı bir şekilde açıkladılar: "Güçlü bir başlangıcın ardından, Apex Legends Mobile içerik hattı kalite, miktar ve ritim açısından bu çıtanın gerisinde kalmaya başladı. Bu nedenle, geliştirme ortağımızla aylarca çalıştıktan sonra mobil oyunumuzu kullanımdan kaldırma kararı aldık. Hayal kırıklığı yaratsa da başlattığımız oyundan gurur duyuyoruz, Apex Legends topluluğunun desteğine minnettarız ve bunun oyuncular için doğru karar olduğuna eminiz."

Apex Legends Mobile'ın bir yıldan kısa bir süre sonra kapanmasına rağmen Respawn, "bir platform olarak mobil cihazlar konusunda heyecanlı olmaya devam ettiğini ve gelecekte oradaki oyunculara hizmet etmek için yeni fırsatları dört gözle beklediğini" söylüyor. Respawn daha önce iptal edilen iki projeyle Titanfall serisini mobile taşımaya çalıştı: Rekabetçi bir koleksiyon kart oyunu olan Titanfall: Frontline ve gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Titanfall: Assault.

EA, Battlefield'ın mobil sürümünün geliştirilmesine son verme kararı hakkında da şunları söyledi: "Sektör geliştikçe ve derinden bağlantılı bir Battlefield ekosistemi oluşturma stratejimiz şekillendikçe, mevcut yönden en iyi şekilde sunmaya karar verdik. franchise için vizyonumuz ve oyuncularımızın beklentilerini karşılamak...

 

Yeni Genshin Impact Güncellemesi Geldi
Yeni Genshin Impact Güncellemesi Geldi

MiHoYo, yeni oynanabilir karakterler Aataki Itto ve Gorou, yeni bir bölge, yeni hikaye içeriği ve daha fazlasını ekleyerek Genshin Impact 2.3 güncellemesinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.