Netflix ve Oscar Ödülleri

Netflix ve Oscar Ödülleri

16 Mayıs 1929 yılından bu yana her yıl şaşalı bir ödül töreni olan Oscar ödül töreninde birçok Netflix yapımı listeye girdi.

16 Mayıs 1929 yılından bu yana her yıl şaşalı bir ödül töreni olan Oscar Ödül Töreni'nde birçok Netflix yapımı listeye girdi. Film endüstrisinin en önemli ödüllerinden biri olan Oscar Ödülleri, Kaliforniya merkezli Sinema Sanatları ve Bilim Akademisi tarafından gerçekleşiyor.


Geçmişte Oscar Adayı olan yapımlardan biri olan Güçlü Ada 2017 yapımı bir belgeseldir. Yönetmen Yance Ford’un erkek kardeşinin öldürülmesini araştıran bu Oscar adayı belgeselde aile, keder ve ırksal adaletsizlik konuları bir arada işleniyor.


Netflix ve Oscar Ödülleri


2022 yapımı olan Blonde, Bu kurmaca öykü Hollywood efsanesi Marilyn Monroe’nun çalkantılı özel hayatını ve şöhret uğruna ödediği bedeli cesur bir şekilde yeniden ele alıyor bu yapımda Oscar ödülüne aday olmuştur fakat ödül sahibi olamamıştır.

Netflix ve Oscar Ödülleri


2024 yılında Oscar ödülü alan Netflix yapımı ise: Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü

En iyi Kısa Film Oscar’ı kazanmıştır. Konusu ise Roald Dahl’ın kısa öyküsünün Oscar bu Wes Anderson uyarlamasıdır. Kart hileleri konusunda olağanüstü bir beceri geliştiren zengin bir kumarbazı ele alıyor. 


Netflix ve Oscar Ödülleri


Netflix’teki Oscar adayı ve ödüllü yapımları izlemek için https://www.dijipin.com/netflix-hediye-karti-c-261 adresinden hediye çekini alabilirsiniz.

PUBG Mobile'dan Herkese 1 Adet Çekiliş Hakkı!
PUBG Mobile'dan Herkese 1 Adet Çekiliş Hakkı!

Yeni gelen Muala Jatt etkinliğiyle beraber 1 adet size ücretsiz çekiliş elde edebilirsiniz.