Phil Spencer, AB Duruşmasından Sonra Activision Blizzard Anlaşmasını Savundu

Phil Spencer, AB Duruşmasından Sonra Activision Blizzard Anlaşmasını Savundu

Microsoft/Activision Blizzard satın alımının devam eden destanı, Xbox'ın patronu Phil Spencer'ın rekorlar kıran anlaşmayla ilgili kararını henüz açıklamamış

Microsoft/Activision Blizzard satın alımının devam eden destanı, Xbox'ın patronu Phil Spencer'ın rekorlar kıran anlaşmayla ilgili kararını henüz açıklamamış olan Birleşik Krallık ve AB düzenleyicileriyle yüzleşmek için Avrupa'ya uçmasıyla bu hafta devam etti. The Times ile yaptığı bir röportajda Spencer, video oyun konsolları pazarının yalnızca iki büyük üreticisi olan akıllı telefonlar gibi olmasını istemediğini söyledi.

Spencer ayrıca, "önemli bir satın alma" olmasına rağmen, anlaşmanın yapılıp yapılmamasına bakılmaksızın Xbox'ın varlığını sürdüreceğini söyledi. Nintendo, Sony ve Microsoft, konsol alanındaki mevcut oyunculardan. Düzenleyiciler, Nintendo'nun konsollarının Microsoft ile Sony'ninkinden daha az rekabet ettiğini belirtti.

Son haftalarda Spencer ve Xbox, düzenleyiciler tarafından sorulan bazı sorulardan duydukları hayal kırıklığını dile getirdiler ve röportajda PlayStation'ın konsol oyunlarının küresel pazar payının %70'ini kontrol ettiğini iddia ettiler. Spencer ayrıca Activision Blizzard'ın mobil bölümünün (şirket, alandaki en büyük stüdyolardan biri olan King'in sahibi) anlaşmanın ana nedenlerinden biri olduğunu belirtti.

Ancak bugüne kadar Avrupa Komisyonu ve ABD Federal Ticaret Komisyonu gibi düzenleyici kurumlar sorularını Call of Duty serisine odakladılar. Microsoft, Sony'ye Call of Duty'yi PlayStation'da tutmak için 10 yıllık bir sözleşme teklif ettiğini ve Nintendo ile seriyi Switch'e getirmek için bir anlaşma imzaladığını söyledi. Düzenleyiciler, Microsoft'un endüstrinin hızla büyüyen bir bölümü olan bulut oyun alanındaki hakimiyetinden de endişeli görünüyor. Röportajda Spencer, düzenleyicileri oyun endüstrisi hakkında "eğitmekten" keyif aldığını söyledi.

 

EA CEO'su Battlefield'ın Tamamen Farklı Şekilde Geleceğini İddia Etti!
EA CEO'su Battlefield'ın Tamamen Farklı Şekilde Geleceğini İddia Etti!

Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson, Battlefield 2042 ile ilgili tüm sorunlara rağmen, serinin yayıncının geleceğinin "anlamlı bir parçası"